info@bigevrband.cz +420 724 930 954

Kapelník

Josef Popelka ml.

Pochází z hudební rodiny, ovšem sám se hudbě začal věnovat až ve svých 12 letech, kdy se jako samouk začal učit hrát na bicí. Následně přidal hru na klavír a varhany.

Vystudoval Gymnázium Evropská s hudebním zaměřením, kde v roce 2014 učitelka a houslistka Lenka Malá založila Big Band Evropská (později Big EVR Band) a Josef Popelka se stal jeho kapelníkem a aranžérem. Studoval na Pražské konzervatoři obor dirigování (Miriam Němcová, Hynek Farkač) a sbormistrovství (Miroslav Košler), byl také studentem dirigování na HAMU. V roce 2015 se zúčastnil projektu Letní orchestr mladých v Litomyšli jako asistent dirigenta Vojtěcha Spurného.

Pepa Popelka diriguje bez taktovky.

Působí coby sbormistr smíšeného pěveckého sboru Canticorum Iubilo, smíšeného pěveckého sboru ACORD Motol a mužského Pražského pěveckého sboru Smetana.

V roce 2019 získal cenu Sbormistr junior v rámci sborových a sbormistrovských cen udělovaných Unií českých pěveckých sborů.

Hudbě se věnuje nejen jako kapelník či sbormistr, ale také jako aktivní hráč. Je bubeníkem v rockové kapele Etapa, klávesistou ve funkové kapele Gasoline Rainbow a také klavíristou v jazzovém sextetu Blurry tones. Mimo hudbu je jeho hlavní zálibou Vesmír.

Josef Popelka zblízka.